Sú topánky tým, čím sme?

Kategórie
 
 
 
 
 

Sú topánky tým, čím sme?

Tom Hanks vo filmovom trháku Forrest Gump povedal "Moja mama vždy rozprávala, že dokážeš o človeku toho zistiť veľmi veľa, podľa toho aké topánky nosí"- Forrestova mama očividne vedela o čom rozpráva :)

 

 Rovnako ako aj Jennifer Aniston, ktorá v rozhovore na otázku ako sa dostáva do  mysle svojej postavy odpovedala "Vždy sa to začína topánkami- Aké by si obula?" Čo ponúka následne otázku "A ako by v nich chodila?" Podobných životných múdrostí ale aj jednoduchých úsmevných porekadiel a citátov je všade   okolo nás habadej. Topánky sú a aj vždy boli akýmsi základom nie len módy sa týkajúcich záležitostí, ale aj obyčajného, každodenného života nie len žien, ale nás   všetkých.

 Topánky predsa nenosíme len pre zvláštne príležitosti, práve naopak, sú nevyhnutnosťou pre náš komfort a pohodlie či už sme na tanečnom parkete, na  exotickej dovolenke alebo sedíme v autobuse pri sychravom novembrovom dni.

A   presne tak ako je každá z nás iná a jedinečná, presne taký je aj náš štýl - a ako Forrestova drahá mama povedala, o človeku dokážeme zistiť až strašidelné množstvo informácií, akí životný štýl vedú,  aké majú koníčky, len jednoduchým pohľadom na topánky...

Tie totiž majú svoj jazyk  a dokážu prezradiť o nás veci, ktoré nie vždy chceme dať okoliu na vedomie. Nie je to len dizajn, nie sú to len dohady alebo predpoklady typu " máš veľa tenisiek, asi máš rada pohodlie", naše topánky sa totiž veľmi často stávajú časťou našej reči tela, nášho ja- konieckoncov, sú jediné ktoré určujú, ako chodíme, ako sa hýbeme - náš pohyb sám o sebe je diktovaný tým, čo máme na nohách.

So správnymi topánkami dokážeme zvýrazniť svoje prednosti či zamaskovať nedostatky, dokážeme vyzerať sebavedomejšie, vyššie, elegantnejšie, v krásnych lodičkách sa cítime viac sexi- a to všetko len vďaka páru dobrých topánok!

 A ešte  niečo milé dámy :)  aby sme to ukončili ďalšou životnou múdrosťou, keď sme nimi už začali, Christian Louboutin podotkol že "oblečenie nosíme, no topánky ako jediné, nosia nás" a majú toho ponúknuť omnoho viac ako je len obyčajné "chodenie"....

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia